Az utóbbi években nagyon fontos számomra a saját igényeimre való érzékenység, az öngondoskodás. Mégis újra és újra azon kapom magam, hogy a nyugalom annyira vágyott és aktívan megteremtett egyensúlyi állapotát elérve a kellemes érzés mellett az ijedtség és bűntudat is megjelenik bennem.
Mintha a nyugalom egyfajta felhívás lenne arra, hogy ,,kell a stressz”, mert ez az érzés/az intenzív érzés hiánya egy részemnek ismeretlen, idegen és ijesztő.
Mióta késztetéseim hangját nem parancsként követem, hanem a mögöttük, mélyen meghúzódó üzenetekre, szükségletekre figyelek, ennek kényelmetlenségével együtt ülök.
Fontos emlékeztető, hogy az éppen kellemes/elég/kényelmes nyugalma és energiája nem felhívás arra, hogy alakítsd újra kényelmetlenné/zsúfolttá/elárasztóvá.
A nyugalomban is elfér, megélhető az érzelmek széles spektruma és intenzitása.
Írta: Csathó Lilla és Csathó Lotti
Tudj meg rólunk többet: https://ctosisters.hu/rolunk/
Kövess minket Facebookon és Instagramon további tartalmakért. Az oldalakon a tartalmakat grafikákkal illusztráljuk.
Fb oldal: https://www.facebook.com/Commitment-to-ourselves-108505677978893/?ref=pages_you_manage
Instagram: https://www.instagram.com/commitmenttoourselves/?hl=hu
Kiemelt képünk illusztráció
Kép forrása: canva





